MKE Ankaragücü'nün altyapı seçmelerine yoğun ilgi

  görünümler 1,097

Ajansspor

Ajansspor

14 gün önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
- Ankaragücü Tandoğan Tesislerindeki seçmeler
- Başvuru formlarıyla bekleyen gençler
- Seçmelere katılan sporcuların idmanı
- MKE Ankaragücü Altyapıdan Sorumlu Asbaşkanı Soner Kurt'un açıklamaları
- İstanbul ve Kırıkkale'den gelen velilerin konuşmaları
- Seçmeye giren Abdullah Sami Kaplan'ın konuşması ANKARA (AA) - Süper Lig ekibi MKE Ankaragücü'nün altyapı seçmelerine Türkiye'nin birçok şehrinden 5 bine yakın genç futbolcu adayı katılıyor.
Sarı-lacivertli kulübün Tandoğan Tesisleri'nde geçen hafta sonu başlayan ve 24 Haziran Cuma günü sona erecek seçmelere, büyük bir ilgi var.
Sabahın erken saatlerinde tesis önünde kayıt için sıraya giren futbolcu adayları ve aileleri, birçok antrenör tarafından denetlenen seçmeye girmek için heyecanla bekliyor.
MKE Ankaragücü Futbol Altyapısından Sorumlu Asbaşkanı Soner Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulüp olarak güzel projelere imza attıklarını belirterek, "Herkes şu anda Ankaragücü'nün altyapısını konuşmakta. Seçmelerimiz başarılı bir şekilde sürüyor. 5 bine yakın genç, seçmeye katılmak için başvurdu. Türkiye'nin birçok yerinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gelenler var. Ankaragücü'nün büyüklüğünü ve altyapıya verilen değeri de buradan görüyoruz. Açıkçası seçmeler için kardeşlerimiz Ankaragücü'ne akın akın geliyor. 20'ye yakın hocamız adaletli bir seçim yapıyor." ifadelerini kullandı.
İlk seçmeyi geçen sporcularla ikinci bir seçme daha düzenleyeceklerini anlatan Kurt, sonunda 70-80 genci Ankaragücü altyapısına kazandıracaklarını kaydetti.
Seçmelere oğlu Mehmet Akif Kara'yı dahil etmek için İstanbul'dan gelen Adnan Kara, "16 yaşındaki çocuğumu getirdim. İstanbul'da bir kulüpte oynuyor. Ankaragücü altyapıya önem veren kulüplerimizden biri. Bu yüzden seçmelere katılmak istedik." diye konuştu.
Oğlu Abdullah Sami için Kırıkkale'den Ankara'ya seçmelere gelen Hanife Kaplan, "Oğlum çok iyi futbol oynuyor. Duyuruyu internette görünce, gelmek istedi. Biz de denemek istedik. Annesi ve babası olarak sonuna kadar destekliyoruz." açıklamasında bulundu.
Seçmeye giren Abdullah Sami Kaplan ise "Ankaragücü, bir Süper Lig takımı. Bu yüzden burada olmak istedim. 10 numara pozisyonunda oynuyorum. Trabzonspor'dan Bakasetas'ı örnek alıyorum. Küçüklükten beri futbol hayalimdi. Eğer bunu da burada gerçekleştirirsem çok mutlu olurum." değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR: 4
Dogan Hıdır
Dogan Hıdır 9 gün önce
Türk futbolunun gelişmesi için altyapı altyapı altyapı daha ötesi yok
Muhammed
Muhammed 13 gün önce
0:47Ankaragücü seçmelerine fenerbahçe forması ile giden abimiz😂
๛卄卂丂卂几ツ Pubg
๛卄卂丂卂几ツ Pubg 9 gün önce
bişey Sorcam Ben 14 yaşındayım Seçmeleri Kaçırdım Bildiğiniz bı takımın seçmesi varmı Bide Seçmelerde Hangi Belgeler yada neler lazim
furkan kaymakoglu
furkan kaymakoglu 9 gün önce
falan filan falan
Ekin Uzunlar - Başka Bir İhtimal
4:40
Ekin Uzunlar
görünümler 256 B
Harley Quinn'i asla incitmeyin! 🤡 #shorts
0:11
Watch Me hikayeler
görünümler 867 B
"Gönül Dağı Kurban 2" Tanıtımı
1:03
Gönül Dağı
görünümler 747 B
Respect Moments In Football
9:10
MonoFootball
görünümler 634 B
Hocaların Futbol Seçmesinde Beklentileri!
6:24
Yasin Korkmaz
görünümler 10 B
Kevin Hart’s Funniest Roast Comebacks 🔥
8:04
Comedy Central
görünümler 5 Mn
🏀
0:16
Karizma Show
görünümler 664 B
gol atınca tek sevinen Cavani gibi yanlızım
0:15