Dursun Özbek'ten transfer açıklaması: Çok güzel...

  görünümler 4,093

Ajansspor

Ajansspor

14 gün önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
- Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in konuşması Galatasaray Kulübünün divan kurulu toplantısı
- Kulüp başkanı Dursun Özbek:
- "Futbolda Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır şekilde mücadele etmek ve başarı kazanmak için hazırlanıyoruz. Eksikleri gidermek için transferlerimize başlıyoruz. Endişe etmeyin, çok güzel bir takım kuracağız"
-"(Türkiye Bankalar Birliği anlaşması) Bu parayı ödeyeceğim ve bu anlaşmadan çıkacağım"
İSTANBUL (AA) - Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, futbolda Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı olan 2023'te kendilerini başarıya ulaştıracak güzel bir takım kuracaklarını söyledi.
Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu haziran ayı olağan divan kurulu toplantısında yeni dönemde planladıkları çalışmalar hakkında sunum yaptı.
Galatasaray Kulübünde 11 Haziran'da yapılan olağanüstü seçimli genel kurulda göreve geldiklerini hatırlatan Özbek, "Bizi Galatasaray gibi büyük bir çınarı yönetmek üzere seçtiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu göreve layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Seçim dönemi bir şölen ve bayram havasında geçti. Bunun için değerli kardeşim Eşref Hamamcıoğlu'na da teşekkür ediyorum. Hakikaten Galatasaray'ın özlediği bir seçim yarışı oldu." dedi.
Dursun Özbek, mazbatalarını aldıktan sonra Ankara'ya giderek Anıtkabir'i ziyaret ettiklerini belirterek, "İlk iş olarak Cumhuriyet'imizin kurucusu, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ziyarete gittik. Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır şekilde, başarılı bir sezon geçireceğimizin sözünü verdik." ifadelerini kullandı.
Galatasaray'ın en önemli değerlerinden birinin futbol olduğunu anlatan Özbek, şunları kaydetti:
"Cumhuriyet'in 100. yılı için müthiş bir rekabet var. Her kulüp 100. yılın önemine binaen şampiyon olmak için elinden geleni yapıyor, transferlerini gerçekleştiriyor. Biz de yeni bir ekibiz. Futbolu dizayn etmek için daha önceden çalıştığım, Galatasaray'a futbolda büyük hizmetler vermiş Cenk Ergün kardeşimi, futbol direktörü olarak göreve getirdik. Futbolda Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır şekilde mücadele etmek ve başarı kazanmak için hazırlanıyoruz. Bu konuda eksiklerimiz var. Bu eksikleri gidermek için transferlerimize başlıyoruz. Zaten seçim öncesinde de çalışmalarımız vardı. Şimdi bunları nihayete erdirmek için elimizden geleni yapacağız. Endişe etmeyin, çok güzel bir takım kuracağız."
Galatasaray Adası'nı tekrar eski haline getirmek ve sosyal tesis olarak üyelerin hizmetine sunmak için çalıştıklarını aktaran Özbek, "Adada bizim 1 parselimiz var, diğer 3 parsel Milli Emlaka ait. Göreve geldikten sonra ilk temas ettiğim yer Milli Emlak oldu. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Bir iki gün sonra Milli Emlaka ait parsellerin 30 yıllığına Galatasaray'a irtifak edilmesi için sözleşmeler hazırlanıyor. Hepinize müjdeli haberi yakında vereceğim. Galatasaray Adası ulaşılamaz bir yer olmaktan çıkıyor. Ben bu konuda büyük destek veren Sayın Cumhurbaşkanı'mıza ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum'a büyük bir teşekkür gönderiyorum." diye konuştu.
- "Bu parayı ödeyeceğim ve bu anlaşmadan çıkacağım"
Başkan Dursun Özbek, Türkiye Bankalar Birliği ile imzalanan yapılandırma anlaşmasından çıkmayı amaçladıklarını dile getirdi.
Özbek, bu çerçevede dün Ziraat Bankası'nı ziyaret ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Sayın genel müdüre, 'Ben ve arkadaşlarım kararlıyız. Sizle yapılan yapılandırma anlaşmasından çıkmak istiyoruz.' dedim. 'Nasıl çıkacaksınız?' diye sordu. Projelerimizi anlattık. Türk Lirası'nın referans faizi var. Bu faiz sabit değil. Bugünün koşullarında düşük gözükebilir ama böyle yüksek enflasyonun seyrettiği yerde, bir noktaya geldiği zaman, katlanması, 2-3 katına çıkması mümkün. Düşük faiz dediğiniz zaman bile senede 400 milyon lira faiz ödüyoruz. Arkadaşlarımla beraber çok kararlıyım. Bu hesabı kapatacağım. Bu parayı ödeyeceğim ve bu anlaşmadan çıkacağım. Bağımsızlık kelimesinin tam anlamı burada yatıyor. Bütün harcamalar Türkiye Bankalar Birliği konsorsiyumunun sınırları içinde yapılıyor. Yani kendi inisiyatifinizle bir hareketiniz yok. Bu, içinize siniyor mu? Bunun için genel kurul yapacağız, sizlerin onayına getireceğiz. Orada da göreceksiniz. Bu prangadan kurtulmak son derece olası."
Dursun Özbek; Riva, Florya, Kemerburgaz arazileriyle Mecidiyeköy'deki bina ve spor salonu projeleriyle ilgili de divan kurulu üyelerine bilgi verdi.

YORUMLAR: 15
Polovets
Polovets 12 gün önce
Başkanım cidden sizden bu denli atak hareketler görmek gurur verici.
POYRAZ
POYRAZ 13 gün önce
Adam ADAAAAAAAM 💛❤️
KateArgent
KateArgent 12 gün önce
Çilek transferler lazım başkanım. Yeni snejder ve drogbalarımızı almalıyız. Başarı için bunlar şart.
KateArgent
KateArgent 12 gün önce
@Semih gördük!.. bu sene gençleşelim dedik, ligden düşüyor diye t.şk geçtiler bizle.
Semih
Semih 12 gün önce
Knk mağaradan çık genç ve potansiyelli bir şekilde gelişmeliyiz seyrek başa simsir tarak yaramaz!
Yusuf Can
Yusuf Can 12 gün önce
O işleri unutun artık Euro 18 TL
Amid Tarverdiyev
Amid Tarverdiyev 12 gün önce
Yaparsa bir daha ondan sonra gelenlere borclanma sansi tanir 😁😁😁😁
ali hamed
ali hamed 13 gün önce
Bendiciones hermosa Celina que Dios te cuideh donde quiera que Sogrobartigg.Monster encantan tus videos.
emrah ergun
emrah ergun 12 gün önce
Başkan bu anlaşmayı bitir borcu kapat senin taşagini yeriz net
Semih
Semih 12 gün önce
Yeni borçlar geliyor 😶👉👈
Ali Geyikci
Ali Geyikci 12 gün önce
Lazzziya yalpalıyor
KÜN Gibi... (05.07.2022)
Kapadokya Üniversitesi
görünümler 119
TÜRKİYE'NİN KONUŞTUĞU SOSYAL DENEY
1:00
Emirhan Özhan
görünümler 1,6 Mn
Ah Nerede - 2. Bölüm Fragman
0:54
Ah Nerede
görünümler 348 B
AÇIKLAMA VİDEOSU!
9:28
Mami Emen
görünümler 868 B
Konuşanlar 72. Bölüm Shot
22:09
Konuşanlar
görünümler 3,5 Mn
2022-2023 EYŞAN TEZCAN ATAY SEZONU
1:01
Cr7 🔥🥶
0:13
hassangamerplayz
görünümler 2,6 Mn
MAHALLE MAÇI YAPTIK CHALLENGE !! GAZOZ ISMARLAMALI
20:30
KÜÇÜK BEY TV
görünümler 388 B
ACUN ILICALI CANLI YAYINDA! | GÜNDEM ÖZEL
1:28:51
Sansürsüz Futbol
görünümler 54 B