Erden Timur'dan şampiyonluk sözleri: İnancım...

  görünümler 187

Ajansspor

Ajansspor

13 gün önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
- Galatasaray Kulübü Sportif AŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur açıklaması Erden Timur, Galatasaray'da yeni sezon çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulundu:
- "Şampiyonluğa inancım her zaman tam. 'Şampiyon olacağız.' diye büyük bir söz veremem ama olabilmek için gereken her şeyi yapacağımızın sözünü veririm"
- "Takviye edeceğimiz pozisyonlar var. Gerekli noktalar tespit edildi. Galatasaray'ın parasını doğru şekilde kullanarak iyi kadro kurulacak"
- "Sayın Torrent sadece yüzde 5 indirim yapabileceğini söyledi. Onu da 'Hiç yapmadım.' dememek için yaptı. Biz de 'İndirim olursa ödemesini yaparız. Yoksa dava yoluyla olur.' dedik. Torrent'te böyle bir sonuçlandırma oldu"
- "Okan Buruk'un sergileyeceği performansla Galatasaray'ın geleceğinde önemli bir yer alacağını düşünüyorum"
İSTANBUL (AA) - Galatasaray Sportif AŞ. Başkan Vekili Erden Timur, futbolda şampiyonluk sözü veremeyeceğini ancak başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Nef Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Timur, sarı-kırmızılı futbol takımının mevcut kadro durumu, yollar ayrılanı teknik direktör Domenec Torrent, yeni göreve getirilen Okan Buruk, transfer politikası, altyapı gibi birçok konuda açıklamalarda bulundu.
Galatasaray'ın şampiyonluktan başka hedefinin olmayacağını aktaran Erden Timur, "Hedeflerimiz için ne gerekiyorsa yapılacak." dedi.
Şampiyonluk sözünün çok büyük bir kavram olduğunu dile getiren Timur, "Söz vermek başka bir şeydir. Şampiyonluk için maddi manevi her türlü fedakarlığın yapılacağının sözünü veriyorum ama bugün için geleceği feda etmemek gerekiyor. Daha hazır rakiplerimiz var. Çok iyi bir transfer dönemi geçirmemiz gerekiyor. Şampiyonluğa inancım her zaman tam. 'Şampiyon olacağız.' diye büyük bir söz veremem ama olabilmek için gereken her şeyi yapacağımızın sözünü veririm." diye konuştu.
Şu anki kadrolarında 46 oyuncu olduğunu aktaran Timur, şunları kaydetti:
"Mevcut durumda 13 yabancı, 13 de yerli oyuncumuz var. Altyapıdan oyuncularımız var. Toplamda 46 oyuncumuz mevcut. 21 oyuncumuz kiradan dönüyor. Bunların çoğu altyapı oyuncusu. Geçen sezonki net maaş bütçemiz 27 milyon avro. Vergi yasası değiştiği için 1 milyon dolarlık maaşın maliyeti 1 milyon 670 bin dolar. Önceden bu 1 milyon 170 bin dolardı. Geçen sezon 30.7 milyon avro bonservis için harcandı. Yeni bir yapılanmaya gidildi, gençleştirme politikası izlendi. Bunlar Galatasaray'ımız için önemli şeyler."
Erden Timur, yabancı oyuncu kuralına göre 1 kontenjanlarının olduğunu aktararak, "Şu anda 1 yabancı kontenjanımız var. Gidecekler olacak. Çoğu oyuncumuzun 1 yıldan az sözleşmesi kaldı. Bundan dolayı kiralık gönderilmeleri söz konusu değil. Çok önemli bir mühendislik yapılması, yabancı kontenjanının açılması gerekiyor. Takviye yapılması gereken çok mevki var." ifadelerini kullandı.
- "İyi kadrolar kurulacak"
Galatasaray'ın geleceği için sorumlu davranmak zorunda olduklarını aktaran Erden Timur, kaynakları doğru kullanarak iyi bir kadro kurmak istediklerini söyledi.
Domenec Torrent'in gönderilmesinde hızlı davranmamalarının kulübün parasını korumak amaçlı olduğunu söyleyen Timur, "Sportif direktör değişikliğine gittik, hocamızla anlaştık. Hocamızın raporuna göre takviye edeceğimiz pozisyonlar var. Gerekli noktalar tespit edildi. Galatasaray'ın parasını doğru şekilde kullanarak iyi kadrolar kurulacak. Buradan, 'Ucuza, az para verilerek transfer yapılacak.' anlamı çıkmasın. Verilmesi gereken yerde para verilecek ve iyi kadrolar kurulacak. Buradaki en önemli düsturumuz, gelecekten çalmamak. Ortak amacımız şampiyon olmak ama bugünü kazanıp geleceği kaybederek yapmayacağız. Bu konuda ince eleyip sık dokuyacağız." şeklinde görüş belirtti.
Erden Timur, seçim süreci haziran ayına sarktığı için diğer rakiplerine göre geç kaldıklarını anlatarak, "Bu farkı kapatmak için çok yoğun uğraş veriliyor. Her konuda çok detaylı çalışılıp, kamuoyunu geçici mutlu etmek için değil, kalıcı çözüm üretmek için çalışmalar yapılıyor. Bu doğrultuda önümüzdeki haftadan itibaren aksiyonların sonuçları gelecek." değerlendirmesinde bulundu.
Yeni sezonda Avrupa'da mücadele etmedikleri için bazı futbolcuları ikna etmekte zorlandıklarını dile getiren Timur, "Yaklaşık 4 haftada tüm transferi bitirmemiz gerekiyor. Bu sezon Avrupa'da oynayamıyoruz. Futbolcuların gelmesi noktasında önemli bir eşik. Hedeflediğimiz oyuncular Galatasaray'a güç katacak isimler. Avrupa olmayınca gelişimini düşünen oyuncular ya gelmek istemiyor ya da çekince fiyata yansıyor." diye konuştu.
- "Gitmek istemeyen olursa, kimse gitmeyecek"
Erden Timur, futbolcularına henüz resmi teklif gelmediğini, gitmek istememeleri durumunda birçok oyuncuyu kadroda tutacaklarını söyledi.
Futbolcularla henüz görüşme yapmadıklarını anlatan Timur, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Futbol direktörü atandıktan sonra görüşmeler yapılıyor ama yazılı bir teklif henüz yok. Sadece söylem var. Önce sporcularla görüşeceğiz. Gitmek isteyen varsa değerlendirilebilir. Gitmek isteyenle görüşüp, kalma konusunda istekli v

YORUMLAR
DÜNYANIN EN SİNİRLİ ÜLKESİ
0:10
Mahsun Karaca
görünümler 575 B
İçimizdeki Ateş 2. Bölüm
2:5:40
İçimizdeki Ateş
görünümler 667 B
Yuvana hoş geldin Tosun Paşa
0:51
Beşiktaş JK
görünümler 71 B
35 TL MANGAL vs. 100.000 TL MANGAL (#SonradanGörme)
22:45
Orkun Işıtmak
görünümler 1,2 Mn
KÜN Gibi... (05.07.2022)
Kapadokya Üniversitesi
görünümler 113
World’s first virtual fight perspective #pflmma
0:15
Frankie Lapenna
görünümler 9 Mn
These are the craziest moves in basketball history 🔥
0:36
Over 12 Feet! He’s 5’10”!!
0:11
Dunkademics Official
görünümler 11 Mn
Transfer Haberleri 2022 Yükleniyor
15:16
Transfer Fısıltıları
görünümler 257 B